Ismét megnyílnak Új Nemzeti Kiválóság Program pályázatai, havi nettó 100-200 ezres támogatást lehet elnyerni

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakmai támogatásával újra megnyílnak az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) ösztöndíjpályázatai – közölte a tárca. A program 4 milliárdos keretösszegére 2021. május 20-ig, elektronikus úton pályázhatnak az alap-, mester- vagy doktori képzésben tanuló hallgatók, fiatal oktatók és kutatók. Idén is külön kiírás szólítja meg a tehetséges doktorvárományosokat és posztdoktorokat, ezzel téve teljessé a kutatói életpálya támogatását.

44 milliárd forintnyi támogatást kapnak az intézmények kutatási programjaikra - Íme a nyertesek

44 milliárd forintnyi támogatást kapnak az intézmények kutatási programjaikra - Íme a nyertesek

A napokban megszülettek a támogatói döntések a 2020. évi Tématerületi Kiválósági Program keretében és végül 27 tudományos intézmény – felsőoktatási intézmények és állami kutatóintézetek – 92 tématerületi kutatása kap támogatást a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból összesen 43,9 milliárd forint értékben – jelentette be csütörtökön Schanda Tamás.

Nagy segítséget kapnak a hazai cégek, hogy közvetlen uniós pénzre csapjanak le

Nagy segítséget kapnak a hazai cégek, hogy közvetlen uniós pénzre csapjanak le

A kormány a lehető legtöbb segítséget megadja a magyar vállalatoknak ahhoz, hogy sikerrel pályázzanak közvetlenül is uniós forrásra, ezért újraindítja – a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) közreműködésével – a kkv-knak szóló mentorprogramot, amelynek keretében térítésmentesen kaphatnak gyakorlatorientált felkészítést a jelentkezők – jelentette be Schanda Tamás, az ITM miniszterhelyettese.

Szeptemberben újabb pénzosztás lesz a piacvezérelt innovációknak, a kiscégek is figyeljenek

Szeptemberben újabb pénzosztás lesz a piacvezérelt innovációknak, a kiscégek is figyeljenek

Tavasszal nagyon nagy volt az érdeklődés a Piacvezérelt KFI pályázat iránt, ezért „terveink szerint szeptemberben újra megnyitjuk majd”, már a tervezőasztalon van a kiírás – árulta el a Portfolio-nak adott interjúban Birkner Zoltán. A pályázatot kiíró Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnöke elmondta: teljesen nyitott lesz ez a pályázati kör is, és felhívta a figyelmet a folyamatosan nyitva álló KKV Start Innováció című kiírásukra is, amelyen „egy-egy jó ötlet megvalósításához 10-20 millió forintot lehet elnyerni, egyszerűsített pályázati formában”. Az elnök minden érdeklődő céget arra biztatott, hogy „merjen újítani, merjen pályázni”, hiszen 60%-os támogatást kaphat fejlesztési elképzeléséhez. Azt is elárulta, hogy a koronavírus-válság miatt felállított kutatási alapjukból finanszírozott projektek „mind jól teljesítenek, például a koronavírus ellen Ázsiában már hatékonynak bizonyult Favipiravir gyógyszer magyarországi gyártása is ilyen”.

Új év, új lehetőség: most kell belevágni a K+F projektek tervezésébe!

Új év, új lehetőség: most kell belevágni a K+F projektek tervezésébe!

Idén is elérhető lesz majd innovációs forrás a magyarországi cégek számára, de ahhoz, hogy ezeken a pályázatokon sikeresek legyenek, már most el kell kezdeni a kutatás-fejlesztési projektek és innovációs ötletek kidolgozását – hangsúlyozta a Portfolio-nak adott interjúban Somosi Éva. Az MKB Consulting értékesítési igazgatója szerint azért érdemes már most nekiállni ezeknek, mert a kidolgozásuk időigényes, alapos tervezést igényelnek és akkor már késő ráugrani ezekre a forrásokra, amikor megjelennek. A szakértő szerint nagy szüksége lenne a cégeknek arra, hogy akár évekre előre láthassák a kutatás-fejlesztési és innovációs célú források elérésének menetrendjét és azt is, hogy ezek volumene tovább növekedjen, mert csak így lehet egyre több kisebb céget is bevonni ilyen projektek végrehajtásába, ami egyúttal a gazdaság versenyképességének növeléséhez is hozzájárulhat.

Itt a nagy döntés: 85 milliárd forintnyi K+F-forrást osztottak el most

Itt a nagy döntés: 85 milliárd forintnyi K+F-forrást osztottak el most

Megszülettek a támogatói döntések a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból az év korábbi szakaszában megjelent két nagy pályázatnál és ezeken összesen 64,1 milliárd forintot ítéltek oda 150 pályázónak, további 21 milliárd forintnyi pályázati igény pedig uniós pályázaton kaphat majd forrást – jelentették be ma közös sajtótájékoztatón.

Brutális pályázói érdeklődés: egy órán belül felfüggesztik a KFI-felhívást!

Mivel 11 nap alatt a 45 milliárd forintos pályázati keret több mint négyszeresére érkezett be támogatási igény az NKFI Hivatal Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása (2019-1.1.1-PIACI KFI) című pályázatára, ezért mai közleményében arra figyelmeztet a Hivatal, hogy ma délután 2 órától lezárja ezt a felhívását - jelent meg a hivatalos pályázati oldalon.

Visszacsúszott Magyarország: újra belenyúlnak az innovációs rendszerbe

Miután az Európai Bizottság minapi innovációs jelentésében két helyet rontva a 23. helyre került Magyarország, az Innovációs és Technológiai Minisztérium azt emelte ki közleményében, hogy "itt az ideje a változásoknak, az intézményrendszert és a finanszírozást is meg kell erősíteni", a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal pedig a csütörtöki közleményében azt ismerte el, hogy "Sürgető feladat az innovációs rendszer átalakítása, hiszen hazánk innovációs teljesítménye az utóbbi négy év erőfeszítései ellenére sem javult." Az innovációs rendszer legutóbbi nagyobb átalakítási hulláma 2014-2015-ben volt, így tehát a közlemények alapján újabb nagyobb változásokat ígérnek az illetékesek.

Megtudtuk, mi áll a mai 32 milliárdos kormánybejelentés mögött

A mai Kormányinfón elhangzott 32 milliárd forintos többletforrás "az NKFI Alap jelenleg elérhető pályázati programjainak továbbvitele mellett új kutatás-fejlesztési programok elindítására is lehetőséget biztosít" - jelezte a kormánydöntés hátterét firtató Portfolio-kérdésre az Innovációs és Technológiai Minisztérium Sajtóosztálya. A döntés azért lényeges, mert idénről jövőre kalkulációink szerint mintegy 25%-kal, 125-ről 157 milliárd forintra, ugranak meg a KFI-célú hazai kiadások Magyarországon, amelynek az a mozgatórugója, hogy sikerüljön elérni a jövőre megcélzott 1,8%-os GDP-arányos KFI-kiadási célt. A ma bejelentett 13+1 pontból álló gazdaságvédelmi akcióterv további pontjairól és értékeléséről alábbi cikkeinkben írtunk:

Biotechnológiai épületszárnnyal bővül az ELTE

A Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központok kialakítására nyújtott, illetve egyéb magyar költségvetési támogatásból egy sokfunkciós, biotechnológia fókuszú épületszárnnyal bővülhet az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) lágymányosi kampusza - közölte a felsőoktatási intézmény az MTI-vel.

Több tízmilliárdos összegben indulnak innovációs pályázatok Magyarországon

Ma megnyílt egy 3 milliárd forintos keretösszegű egyetemi innovációs ökoszisztéma pályázat a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból és egy hetes társadalmi egyeztetésre bocsátják a kis- és középvállalkozásoknak szóló 45 milliárd forintos piacvezérelt KFI-pályázatot is, amely május 20. körül nyílhat meg - jelentette be Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, illetve Birnker Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke egy mai közös sajtótájékoztatón.

Íme a stratégia, hogy "Magyarország ne legyen még vízfejűbb, mint most"

Több pillérre épül az új nemzeti kutatási, fejlesztési és innovációs stratégia, az Innovációs Alap forrásaiból várható versenypályázatoknak pedig az a fő célja, hogy "Magyarország ne legyen még vízfejűbb, mint most" - hangzott el az innovációs fórumsorozat mai budapesti zárórendezvényén. A "vízfejűség" témája kapcsán Birkner Zoltán, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) elnöke megjegyezte: ha a jelenlegi tendenciák folytatódnának, amikor nagyon sokan áramlanak a főváros irányába, akkor néhány évtizedes távon 4-5 millió főre duzzadna Budapest és az agglomeráció lakossága, amire nincs felkészülve a főváros és Magyarországnak sem lenne jó az elnéptelenedő vidék miatt.

Egy új kutatási alap jön létre Magyarországon

A közeljövőben két külön alap lesz a magyarországi kutatások finanszírozására, azaz a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap mellé feláll egy új kutatási alap is - jelezte a Figyelőnek Szigeti Ádám. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára hozzátette: előbbi a vállalatoknak biztosít támogatást, utóbbi pedig a felsőoktatási intézményeknek és a kutatóintézeteknek nyújt k+f-re fordítható forrásokat.

Nagy döntésekre készül a kormány a kutatás-fejlesztés és innováció terén

A magyarországi kutatási, fejlesztési és innovációs rendszer szervezeti és anyagi kereteinek jelentős átalakítási terve rajzolódik ki a legfrissebb Magyar Közlönyben megjelent 10 pontos kormányhatározatból. Az átalakítások indokaként Magyarország versenyképességének növelését jelölte meg a kormány és olyan tervek tűnnek ki a határozatból, mint például egy állami fenntartású alkalmazott kutatóintézet-hálózat létrehozása, egy új Kutatási Alap felállítása, egy új KFI stratégia és finanszírozási keretrendszer kidolgozása, továbbá a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatalba való beolvasztása.

400 kutató nyert el 12 milliárd forintot felfedező kutatásokra

400 kutató nyert el 12 milliárd forintot felfedező kutatásokra

Kihirdették ma a különböző felfedező kutatások támogatására szolgáló, februárban lezárult pályázatok eredményeit, így összesen 400 kutató nyert el mintegy 12 milliárd forintot a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alapból - jelentette be a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal. A források egyharmadát fiatal kutatók nyerték el, akik kutatói életpályájukat és önálló kutatásaikat Magyarországon kezdik meg.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Csatába indult az elit Viharhadtest – Most aztán komoly ellenfélre talált Ukrajna?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.